Za prędkość stracił prawo jazdy

  • 20.11.2019, 15:03 (aktualizacja 20.11.2019, 15:43)
  • Redakcja
Za prędkość stracił prawo jazdy
Żnińska „drogówka” zatrzymała kierowców peugeota i audi, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. 20-latkowie za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnym i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

W piątek (15.11.2019) w Wiewiórczynie w gminie Rogowo, policjanci ogniwa ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, prowadzili kontrolę statyczną ruchu drogowego. Około 9.30 dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Peugeot, którym podróżował 20-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli.  

     W konsekwencji 20-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące.

     Również w niedzielę (17.11.2019) kilkanaście minut po 11.00 w Wiewiórczynie policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej komendy policji namierzyli kierowcę osobowego audi, który poruszał się z dużą prędkością. Mężczyzna, pomimo iż wjechał na obszar zabudowany, nie zwalniał. Funkcjonariusze przy użyciu policyjnego wideorejestratora wykonali pomiar prędkości. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mieszkaniec powiatu mogileńskiego poruszał się z prędkością 110 km/h.
     20-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe