Dworskie przełaje w Sielcu

  • 20.11.2019, 15:15
  • Redakcja
Dworskie przełaje w Sielcu
Na starcie pierwszej edycji Dworskich Przełajów o puchar burmistrza Żnina stanęło ponad 100 zawodników.

Dwór Marzeń w Sielcu z Izbą Admiralską poświęconą admirałowi Józefowi Unrugowi w ciągu roku tętni życiem przede wszystkim kulturalnym. Odbywają się tam koncerty, gale konkursowe, pokazy mody i inne imprezy. Poza tym turyści przyjeżdżają, by oglądać pamiątki poświęcone admirałowi, który był twórcą polskiej Marynarki Wojennej po okresie zaborów, a we wrześniu 1939 r. dowodził obroną polskiego wybrzeża podczas napaści hitlerowskiej.

     Katarzyna Rodziewicz, obecna właścicielka kompleksu dworsko-parkowego postanowiła zadbać też o kulturę fizyczną mieszkańców Pałuk i nie tylko. Otoczenie parkowe dworu w Sielcu z licznymi pomnikami przyrody jest bardzo przyjazne biegaczom i miłośnikom nordic walking. Stąd pomysł zorganizowania Dworskich Przełajów o puchar burmistrza Żnina. Pierwsza ich edycja odbyła się w niedzielę 29 lipca. Na starcie do biegów na 10 i 5 km oraz marszu z kijkami stanęło ponad stu zawodników.

     Na 10 km zwyciężył Bartosz Kuśnierek, na 5 km - Arkadiusz Grzechowiak, w marszu nordic walking Marek Potrzebowski. Odbyły się też biegi juniorskie. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami i mogli się także wzmocnić po wysiłku dzięki posiłkowi, który przygotowali dla nich organizatorzy.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe