Pijany i z zakazem

  • 20.11.2019, 15:22
  • Redakcja
Pijany i z zakazem
Szubińscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Na domiar złego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W środę 6 listopada, o 17.30 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Bydgoskiej w Rynarzewie. Na wskazanej ulicy, mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Kia, w wyniku czego doszło do zderzenia. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca kii ruszył za mercedesem, równocześnie przekazując informację nakielskiemu dyżurnemu o swoim położeniu.

Kierowca mercedesa nie zdołał uciec zbyt daleko, gdyż w pobliskich Małych Rudach został zatrzymany przez szubińskich patrolowców - relacjonuje mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. - Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego 33-letni mieszkaniec gminy Szubin próbował uciec. Otóż okazało się, że był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło, że 33-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Kierowca mercedesa niebawem usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Grozi mu za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie się też tłumaczyć za spowodowanie kolizji na tak zwanym podwójnym gazie. Za to grozi mu wysoka grzywna. Ostateczne decyzje w sprawie należą do sądu.

Tego samego dnia, ale około godziny 12.00 w Szubinie na ul. Kochanowskiego funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, w trakcie patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Po sprawdzeniu personaliów 20-letniego mieszkańca gminy Szubin w policyjnych systemach, okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mieszkaniec gminy Szubin będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania w sądzie. Zgodnie z  obowiązującymi przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - dodaje policjantka.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe