Stany Zjednoczone grożą wycofaniem się z traktatu

  • 09.12.2018, 16:21 (aktualizacja 14.12.2018, 09:07)
  • Beta 25
Stany Zjednoczone grożą wycofaniem się z traktatu
Traktat o likwidacji rakiet średniego zasięgu zagrożony.

Donald Trump chce wycofania się Stanów Zjednoczonych z układu o kontroli zbrojeń, który jest kluczowy dla bezpieczeństwa Ameryki i całego świata. Zerwanie traktatu ograniczającego liczbę rakiet średniego zasięgu, nawet jeśli usprawiedliwione naruszeniami ze strony Moskwy, umożliwi Rosji stworzenie arsenału zdolnego uderzyć głowicami atomowymi w dowolny cel w Europie, piszą dla POLITICO byli prezydenccy doradcy Richard Burt i Thomas Countryman.

  • Amerykanie dają Putinowi 60 dni na zaprzestanie naruszeń traktatu o likwidacji rakiet średniego zasięgu, znanego jako INF
  • Takie rakiety zdolne są przenosić ładunki nuklearne w dowolne miejsce w Europie
  • Naruszenia traktatu przez Rosję są poważne, ale zerwanie umowy nie przekona Kremla do jej przestrzegania ani nie cofnie korzyści, jakie Moskwie dają sporne rakiety.
  • Trump w żaden sposób nie konsultował swojej decyzji z Europą, która stanie się główną poszkodowaną, jeśli do zerwania traktatu faktycznie dojdzie
Beta 25
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe