Uwaga na czad w gospodarstwach

  • 21.11.2019, 08:26 (aktualizacja 21.11.2019, 08:27)
  • Redakcja
Uwaga na czad w gospodarstwach
Komendant PSP w Żninie zachęcał rolników do tego, by instalowali w domach czujniki wykrywające obecność tlenku węgla lub dymu. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza przeznaczyła 80.000 zł na zakup takich czujników, które przekaże rolnikom.

13 listopada na posiedzeniu powiatowej izby rolniczej w Żninie komendant powiatowy PSP w Żninie, st. bryg. Grzegorz Rutkowski zaprezentował możliwości działania czujników na obecność tlenku węgla i dymu. Jego wizyta związana była z akcją jaką przeprowadzi Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, która dokonała zakupu czujników za kwotę 80.000 zł. Czujniki zostaną rozdane rolnikom. Będą do odebrania w biurach powiatowych izby rolniczej. 

     Komendant Grzegorz Rutkowski mówił o skuteczności działania czujników wykrywających obecność w pomieszczeniu tlenku węgla bądź dymu. Powiedział jak i gdzie najlepiej montować takie urządzenia i w jakich sytuacjach pomagają. Ich obecność w pobliżu źródeł ogrzewania, w łazienkach ogrzewanych za pomocą junkersów, w kotłowniach, kuchniach, nawet na klatkach schodowych, może uratować życie domowników. 

     Prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek i Józefa Błajet, przewodnicząca Rady Powiatu, rozdali obecnym po jednym czujniku. 

     Grzegorz Rutkowski zachęcał też do zakupu gaśnic domowych, szczególnie tych, za pomocą których można gasić palący się ogień w kuchni. Takie gaśnice mają na obudowie symbol F. Przestrzegł, by pod żadnym pozorem nie gasić oleju wodą.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe